Și-a văzut moartea cu ochii în trenul Timișoara-Arad!
O femeie de serviciu din Gara de Nord din Timișoara a fost la un pas de moarte. Aceasta mătura în trenul care circula pe ruta Timișoara- Arad când garnitura s-a pus în mișcare. Femeia s-a speriat și a încercat să sară din tren.
Femeia a fost agățată de trenul care pornise și a fost târâtă câțiva metri, între garnitură și peron. Din fericire a scăpat cu viață în urma accidentului, scrie Opinia Timișoarei.
La fața locului a sosit un echipaj SMURD care a preluat femeia de serviciu și a transportat-o la Spitalul Municipal din Timișoara.
Inspectorii ITM au deschis o anchetă, acesta fiind considerat un accident de muncă,scrie optm.ro.
FOTO: opiniatimisoarei.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)