Senatul României a adoptat tacit un proiect de lege anti-LGBT depus de UDMR, similar celui din Ungaria lui Viktor Orban
Senatul a adoptat tacit un proiect de lege depus de șapte parlamentari UDMR în care se prevede „protejarea copilului împotriva difuzării prin orice mijloace de conținuturi privind devierea de la sexul stabilit la naștere sau popularizarea schimbării de sex sau a homosexualității”, scrie HotNews.
Termenul de adoptare tacită s-a împlinit la data de 27.04.2022. Proiectul merge la Camera Deputaților care este decizională.
În viziunea lor, copiii sunt categoria cea mai vulnerabilă, iar acest lucru poate fi „diminuat cu ajutorul legislației prin definirea cât mai exactă a identității copiilor la naștere și asigurarea păstrării acestei identități până la împlinirea vârstei de 18 ani și dobândirea capacității depline de exercițiu”.
Sursa: hotnews.ro

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)