Ruben Albes, antrenor Hermannstadt: „UTA a făcut o a doua parte foarte bună”

de Lucian Dănilă | 18 octombrie 2020, 10:20 PM | Sport

0

„Nu e ușor să menții un ritm înalt toată partida. Cred că UTA a făcut o a doua parte foarte bună. Au stat sus, nu ne-au lăsat opțiuni să găsim spațiile pe care le doream. Trebuia să mai marcăm, mai devreme, și atunci poate rezultatul ar fi fost diferit. În prima repriză am avut câteva ocazii clare.

N-am înscris, iar până la urmă s-a terminat egal. Da, am pierdut două puncte. Am simțit că putem câștiga meciul, dar adversarii joacă și ei, am pierdut avantajul în a doua repriză. Deja ne gândim la următoarea partidă și încercăm să învățăm din tot ce s-a întâmplat azi”, a spus Ruben Albes, antrenorul spaniol al echipei FC Hermannstadt, pentru Digisport, la finalul partidei cu UTA încheiată la egalitate, scor 1-1.