Rochii cu diamante pe podiumul Kasta Morrely Fashion Week, la Iași




Festivalul internațional de promovare a trendurilor în modă „Kasta Morrely Fashion Week” a reunit pe scena Teatrului Național „Vasile Alecsandri” din Iași creațiile unor designeri din elita modei highclass din India, Dubai, Liban, Olanda, Italia, Ucraina, Moldova și România. Creatorii de modă au prezentat publicului trendurile în moda anului 2016, scrie EVZmonden.
În deschiderea celei de-a doua seri Kasta Morrely Fashion Week 2015, designerul libanez Gaby Saliba a lansat ultima sa colecție haute-couture. Împreună cu echipa sa, creatorul libanez a pregătit special pentru Festivalul de modă de la Iași, rochii lucrate în standardele haute-couture care însumează până la 300 de ore de muncă pentru fiecare piesă vestimentară. Splendida colecție prezentată a cuprins 25 de rochii din materiale scumpe și rare, cu pietre prețioase și diamante, broderii lucrate manual cu motive orientale.
„Am realizat această colecție special pentru a fi lansată la Kasta Morrely Fashion Week, urmărind ultimele tendințe în moda haute-couture de la Paris și îmbogățind creațiile cu nestemate. Mulțumesc, Kasta Morrely, vă iubesc!” a declarat Gaby Saliba.
Comentariile portalului
UsSR Arad nu mai e la fel de vocal ca anul trecut în privința ștrandului ? ( https://www.youtube.com/watch?v=U3Ea1SOtq8A) Sau de când (...)
ATENTIONE ATENTIONE A la plaja sunto { cel putin } un grup de 3fetiie ce fileazà și furà din jeburi.. Ultima datà una era văcsità la coamă roșu castaniu, alealate (...)
Desteapta-te romane !