Pola Zilei: De ce se ceartă cei doi Mihai, Fifor și Pașca?
Cei mai atenți și mai interesați poate au remarcat schimbul de replici din ultimele zile, de pe FB, dintre Mihai Fifor și Mihai Pașca. De ceilalți n-are rost să pomenim aici, aceia sunt precum neamțul din banc la care vine poliția să vadă dacă nu a pățit ceva din moment ce de o zi nu mai postează nimic de rahat pe Facebook.
Cum spuneam, deci, cei doi fruntași politici ai Aradului s-au dat în stambă pe FB – acolo este aproape obligatoriu, nu-i așa? Ideea din partea prefectului era că Fifor bagă strâmbe unde poate la peneliștii arădeni, la care, acesta, un as al schimburilor de replici la derută, îl făcea nepriceput și fără greutate pe actualul și relativ recentul prefect al Aradului.
Noi nu ne băgăm, avem noi treburile noastre, tocmai de aceea vă întrebăm pe voi, ai noștri mult mai atenți decât ai lor: ce ziceți, care este subtextul acestei gesticulații de paradă? Și mai ales: de ce nu stau de vorbă față-n față, să discute așa cum discută doi politicieni serioși care au nelămuriri și neînțelegeri. De ce coboară la nivelul postacilor sau prostacilor care sunt convinși că tot ce spun ei acolo este pe bune, iar cei care îi citesc cu nesaț trebuie neapărat să-i bage în seamă?
Acuma noi avem o bănuială, dar nu suntem foarte siguri de ea, așa că ia vedeți!
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Sondaj: De ce se ceartă cei doi Mihai, Fifor și Pașca?
Comments are closed.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)