vineri, 19 aprilie, 2024

Performanțe la gimnastică, judo și kaiac, pentru sportivii de la CSȘ Gloria Arad

de Dan Lazăr | 18 aprilie 2022, 10:05 AM | Sport | Știri Arad

0

Sfârșit de săptămână încărcat de competiții și rezultate bune pentru sportivii CSȘ Gloria Arad.

În cadrul Campionatului Național al Cluburilor Sportive Școlare la Gimnastică artistică desfășurat la Buzău, sportivii pregătiți de prof. Gabriel Haș au obținut următoarele rezultate:
    Pintea Cristian (Juniori II nivel 3) – locul II la sărituri și locul 8 la individual compus
    Roșu Darius (Juniori III nivel 2) – locul  la sărituri, locul 6 la cal cu mânere și locul 10 la individual compus
    Vancu Gabriel (Juniori III nivel 2) – locul 5 la individual

La etapa de zonă a Campionatului Național Școlar de judo U18 ce a avut loc sâmbătă la Deva, cei 3 sportivi ai CSȘ Gloria Arad, pregătiți de prof. Alin Moț, au obținut calificarea la etapa finală ce va avea loc la Ploiești, în perioada 14-15.05.2022:
    Amalia Kuba (57kg) – locul 1
    Tudor Barta (46kg) – locul 1
    Luca Hanciuța (+70kg) – locul 2

Pregătind competițiile oficiale, sportivii antrenați de prof. Gheorghe Muscă și Marcel Furdui au participat la prima competiții din acest an – Cupa „CSȘ Timișoara” la kaiac și au obținut următoarele rezultate: