Mircea Lucescu: „Sunt foarte supărat, nu vreau să vorbesc mai mult acum”! Vezi rezultatele din UCL și meciurile de astăzi

de Special Arad | 1 octombrie 2014, 2:36 PM | Sport

0

Antrenorul echipei Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, a declarat, marţi seară, după remiza din meciul cu FC Porto, scor 2-2, că este foarte supărat şi a precizat că nu vrea să vorbească la cald, informează site-ul oficial al UEFA.

„Eram foarte fericit înainte de finalul meciului, eram euforic. Apoi am primit două goluri. Sunt foarte supărat şi nu vreau să vorbesc mai mult acum”, a spus Lucescu.

Tehnicianul formaţiei FC Porto, Julen Lopetegui, a afirmat că echipa sa merita să câştige partida cu Şahtior Doneţk: „Sunt încântat de performanţa noastră. Dacă vom continua pe acest drum, vom acumula multe puncte şi ne vom califica în faza următoare. Va trebui să câştigăm următorul meci pentru a ne consolida poziţia în grupă. Cred că meritam să câştigăm trei puncte în această seară, nu doar unul. Dar adversarii te pedepsesc dacă faci greşeli”, notează mediafax.ro.

Formaţia Şahtior Doneţk, pregătită de Mircea Lucescu, a terminat la egalitate, marţi, scor 2-2 (0-0), partida susţinută pe teren propriu împotriva echipei portugheze FC Porto, contând pentru etapa a doua a Grupei H a Ligii Campionilor, după ce în minutul 89 conducea cu 2-0. Golurile partidei au fost marcate de Alex Teixeira, în minutul 52, şi Luiz Adriano, în minutul 85, respectiv Jackson Martinez ’89 penalti şi ’90+4, scrie mediafax.ro.

Clasamentul Grupei H este următorul: 1. FC Porto – 4 puncte, 2. BATE Borisov – 3 puncte, 3. Şahtior Doneţk – 2 puncte, 4. Athletic Bilbao – 1 punct.

Şahtior Doneţk (Ucraina) – FC Porto (Portugalia) 2-2

Au marcat: Alex Teixeira ’52, Luiz Adriano ’85 / Jackson Martinez ’89 penalti şi ’90+4.

BATE Borisov (Belarus) – Athletic Bilbao (Spania) 2-1

Au marcat: Poliakov ’19, Kamiţki ’41 / Aduriz ’45