Accident tragic în sport. Gino Mader, în vârstă de 27 de ani, a murit după ce a căzut într-o râpă, într-o cursă din Turul Elveției





Cum spuneam, acesta a ieșit de pe carosabil și a căzut într-o râpă în zona La Punt din sud-estul Elveției. Gino Mäder a fost găsit inconștient în apă și a fost resuscitat la fața locului de către medici, înainte ca acesta să fie transportat cu avionul la spitalul din Chur, transmite publicația The Guardian.
#BREAKING Cyclist Gino Maeder dies from injuries after plunging into ravine on Tour of Switzerland: team #AFPSports pic.twitter.com/Xfrv2AwHO3
— AFP News Agency (@AFP) June 16, 2023
Comentariile portalului
Eu pot sa spun ca: niciodata nu am votat cu psd-ul, nu fac parte din nici un partid, detest ceea ce au facut de-a lungul timpului cei care au pus (...)
Da, vorbind de caracter una e sa faci afirmatii publice scapate de sub control care rastalmacite pot unele sa arate mai rau decat altele, toti politicienii au facut asa ceva (...)
Parasutele Organizate Tactic au un mare "merit" in faptul ca Aradul ocupa locul 1 pe tara la raspandirea bolilor transmisibile care erau aproape eradicate in urma cu 30 de ani. Si medicii (...)