Festivalul Sziget, o explozie de culori și sunete în imagini






Este mare, este gălăgios, este întruchiparea libertății absolute. Sute de mii de oameni din toate colțurile lumii îi pășesc pragul în fiecare an pentru o experiență efectiv de neuitat, iar Special Arad a fost acolo pentru a vă arăta o parte din nebunie.
Sziget Festival a început în 1993 inițial ca un festival studențesc, după care a evoluat de la an la an și a devenit ceea ce este astăzi, unul dintre cele mai importante festivaluri din Europa, în 2011 și 2014 fiind câștigătorul titlului “Best Major European Festival” din cadrul European Festival Awards. La ediția din acest an, Special Arad e singura publicație din oraș care a obținut acreditare oficială.
Comentariile portalului
Asta i culmea! iarăși lupul paznic la oi ? nu .
oare nu se poate face nimic cu acea statie de compostare pentru ca mirosurile afecteaza toata zona adiacenta a acesteia (gradiste, 6 vanatori, poltura ) ? intr-o parte a orasului se simte mirosul (...)
lucrarea este compromisa cine plateste ; proiectant sa executant ; dar la noi se poate folosi pt, biciclete ca tot avem si avem o noutate