Doar șapte zile rămase pentru înscrierea la Palatul Copiilor din Arad!
Festivitatea de deschidere a anului şcolar 2015-2016 de la Palatul Copiilor va avea loc marți, 29 septembrie, orele 17:00, la Sala Polivalentă „Victoria”.
Părinții, bunicii și copiii sunt așteptați în numar cât mai mare să participle la festivitate. „Vă invităm și vă așteptăm să pășiți alături de noi în noul an școlar pentru a începe sau a continua împreună noi experințe frumoase”, a spus Ioana Lung, director Palatul Copiilor Arad.
Peste 4200 de solicitări de activităţi au fost înregistrate până acum, numărul copiilor care au ales unul sau mai multe cercuri la Palat depăşind cifra 1500. Înscrierile continuă pe tot parcursul lunii septembrie, de luni până vineri între orele 9.00-18.00 şi sâmbăta de la 9.00 la 14.00. Pentru înscriere este nevoie de o copie după certificatul de naștere/buletin al copilului și de completarea unui formular tip.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)