vineri, 14 iunie, 2024

Special Arad Logo

    Dana Dodean și halterofilul Krupla, sportivii Aradului în 2019

    de Dan Lazăr | 17 decembrie 2019, 7:02 AM | Sport

    0

    Sala „Regele Ferdinand” a Primăriei Arad a fost, luni seara, gazda ediției cu numărul XIII a Galei Sportului Arădean. Primarul Călin Bibarț, viceprimarul Ionel Bulbuc și vicepreședintele CJA Sergiu Bîlcea au făcut oficiile de gazdă.
    La finele galei i s-a acordat titlul de „Cetăţean de Onoare” al Aradului Danielei Dodean-Monteiro, pentru excepţionala sa carieră în tenisul de masă.

    79754515 2565815906834855 7735724764295069696 n

    Primii 10 sportivi ai Aradului:

    1. Cosmin Krupla (haltere, CS Municipal Arad), Daniela Dodean Monteiro (tenis de masă, CS Municipal Arad)

    3. Zsofia Meszar (gimnastică aerobică, CS Universitatea Arad)

    4. Daniel Ţavoc ( gimnastică aerobică, CS Universitatea Arad)

    5. Dorina Tofan (haltere CS AMEFA Arad)

    6. Roxana Bîrcă (atletism, CS Universitatea Arad0)

    7. Tiberiu Donose ( haltere, CS AMEFA Arad0

    8. Andrei Barbul (lupte greco-romane, CS Astra Arad)

    9. Cristina Simion (atletism, CS Universitatea Arad)

    10. Luca Joldea (tir, CS Municipal Arad)

    II. Echipa anului: CS Astra Arad (lupte greco-romane)

    III. Clubul anului: CS Universitatea Arad

    IV. Managerul anului: Ovidiu Şerban (CS Universitatea Arad)

    V. Antrenorul anului: Adrian Jigău (CS Municipal Arad)

    79761057 2565816463501466 4323212542831755264 n

    VI. Pentru întreaga carieră: Spiridon Stanciu (lupte greco-romane, CS Astra Arad), Dan Moraru (baschet, FCC Baschet Arad), Mihai Telechi (judo, CSȘ Gloria Arad)

    VII. Descoperitori de talente: (Sebastian Lucaci, înot, CSȘ Gloria Arad); Ioan Coste (lupte greco-romane, CSȘ Gloria Arad), Ramona Haidu (gimnastică aerobică, CS Universitatea Arad)

    VIII. Bursa Eugen Roman: Darius Enea (haltere, CS AMEFA Arad)

    79516081 2565816673501445 9081971796390969344 n

    IX. Laureaţii anului: Carolina Szabo (judo, CS Universitatea Arad), Sorin Mâneran (atletism, CS Universitatea Arad). Andreea Popescu (înot, CS Municipal Arad).

    X. Premii speciale cu bani: Echipa de înot masters CS Municipal Arad, Echipa şah Vados Arad, Adrian Meseşan (karate, Tiger Club Arad), Robert Cristian Czikus (ciclism, CS Voinţa Arad); Mara Guler (atletism, CS Universitatea Arad), Mara Oprea (Special Olympics).

    XI. Premii speciale fără bani: Alexandru Stoian şi Gheorghe Muscă (dragon-boat, CS Municipal Arad), CS ProVolei Arad (preşedinte Radu Sabău); HC Beldiman Arad (antrenori George şi Adriana Beldiman); AFC UTA.

    80577024 2906681999384465 4390863977165357056 n

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    0 + 5 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.