Au scăpat ca prin urechile acului! Țeavă de gaz, tăiată cu flexul în Piața Catedralei





Istoria punerii/scoaterii/repunerii dalelor din Piața Catedralei atinge un nou capitol azi, unul cu un potențial risc exploziv. Din informațiile pe care le avem se pare că astăzi, unul din muncitorii care lucrează pe șantierul din Piața Catedralei s-a pus să taie cu flexul o țeavă pe care ar fi considerat-o dezafectată.
A tăiat cât a tăiat prin pânza de protecție până când a început să se simtă miros de gaz, moment în care s-a oprit
Ne putem doar imagina ce s-ar fi întâmplat dacă o scânteie ar fi aprins gazul care ieșea din țeavă.
Incidentul a fost raportat către operatorul de gaze naturale care s-a deplasat la intervenție și în momentul de față lucrează la remedierea situației creată de muncitor.
În aceste momente circulația în zonă este blocată.
Comentariile portalului
acestea nu sunt dezbateri . SUNT circ la TV, balacareli, manipulari ordinare. Oamenii au parerea formata, nu mai au nevoie de asa ceva.
UTA este pe locul 4 , din primii 7 in play-off sunt 5 iar al 6-lea poate castiga play-out -ul, deci raportul nivel comision / nivel performanta cam dezonoreaza antrenorul si gasca conducatoare!
Observ multă frustrare în articolul dumneavoastră. Va scriu din diaspora. Nu sunt "dac liber". Totuși cred ca generalizarea dumneavoastră nu este de bun augur. Daca bine îmi amintesc, domnul (...)