vineri, 26 iunie, 2026

Special Arad Logo

    S-a stins din viață dr. Vladimir Câmpeanu, fostul manager al Serviciului de Ambulanță Județean Arad

    de Special Arad | 26 iunie 2026, 4:18 PM | Recomandările editorilor | Știri Arad

    0

    Serviciul de Ambulanță Județean Arad a anunțat cu profundă tristețe trecerea în neființă a fostului său manager, dr. Vladimir Câmpeanu, personalitate care a condus instituția timp de 17 ani și și-a dedicat întreaga activitate dezvoltării serviciului de urgență din județ.

    Potrivit mesajului transmis de colectivul instituției, dr. Vladimir Câmpeanu a fost apreciat atât pentru profesionalismul său ca medic, cât și pentru calitățile de manager și lider. În cei 17 ani la conducerea Serviciului de Ambulanță Județean Arad, acesta a contribuit semnificativ la modernizarea și consolidarea instituției, fiind descris drept un om echilibrat, apropiat de colegi și profund dedicat misiunii de a salva vieți.

    „Prin echilibrul, implicarea și devotamentul său, a contribuit la dezvoltarea instituției și a lăsat o amprentă profundă în istoria acesteia”, au transmis reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Arad.

    Colectivul instituției i-a adus un ultim omagiu fostului manager, exprimându-și recunoștința pentru întreaga sa activitate și transmițând sincere condoleanțe familiei îndoliate, precum și tuturor celor care l-au cunoscut și apreciat.

    „Astăzi, îi cinstim memoria cu recunoștință și respect. Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, se arată în mesajul de rămas-bun al colegilor săi.

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Comments are closed.