Dublă victorie pentru Șoimii Șimand în faza eliminatorie a ligii secunde de futsal
ACS Șoimii Șimand și AFC Universitatea Galați au hotărât ca cele două jocuri directe din optimile de finală ale fazei eliminatorrii din Liga 2 la futsal să se desfășoare, în weekend, la Odorheiu Secuiesc. Ambele partide au revenit echipei din județul nostru, scoruri 12-2 (sâmbătă) și 11-8 (duminică), astfel că elevii lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană s-au calificat între primele opt formații din eșalonul secund.
Șimandul a folosit următorii jucători: Găleancu (2+0), Cordoș (1+2), Tomuța (1+0), Borod (4+1), P. Ujoc (0+5), Trif (1+0), Ille (2+0), Mărcuș (1+3), Dagău și Munteanu.
Următoarea adversară a „șoimilor”, tot în sistem tur-retur, este KSE Tg. Secuiesc, în faza sferturilor de finală. Câștigătoarea se va califica la turneul de promovare în prima ligă.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)