O zi „altfel” la UAV Arad





Comunicat. Au simțit puțin atmosfera vieții de studenți. Elevi de la Liceul Național de Informatică și Colegiul Național „Moise Nicoară” din Arad și-au petrecut o zi altfel la Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad. Însoțiți de prof. Alina Costea și Daniela Lazăr de la LNI și de prof. Diana și Ovidiu Bodrogean de la „Moise Nicoară” , liceeni au participat la un curs de criptografie susținut de un profesor de la Facultatea de Științe Exacte și au vizitat laboratoarele moderne ale Institutului de Cercetare, Dezvoltare, Inovare în Știinţe Tehnice şi Naturale, precum cele ale Facultății de Inginerie Alimentară, Turism și Protecția Mediului.
„A fost o zi specială în care ne-am bucurat de acești elevi minunați. Universitatea noastră are mereu porțile deschise pentru toți cei care vor să cunoască oferta noastră educațională, pentru cei care vor să colaboreze în derularea unor activități sau proiecte”, a declarat rectorul UAV, Ramona Lile.
Comentariile portalului
Poliția locală nu-i militarizată, este chiar prea civilă. Pe de altă parte, poliții de acest fel, locale, există peste tot în lumea civilizată. Doar că atribuțiile lor (...)
Poluția locală trebuie desființată! Intr-o democrație reală nu trebuie sa existe o instituție militarizata în subordinea directă a primarului!
La 12:45 se ara??? Cand e mai cald? Sau noaptea si dimineata de devreme... Idioti ahtiati dupa bani.