Invitat special din Franța, la Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad
Comunicat. Marcel Cristian Voia, profesor la Facultatea de Drept, Economie și Gestiune din cadrul Universității din Orleans a susținut la UAV workshop-ul „Introducere în sfera monedelor virtuale”. Este cel de al treilea workshop organizat de UAV și susținut de Ministerul Educației în care studenții au avut șansa de a întâlni personalități marcante din diverse domenii.
„Lumea economică este în permanentă schimbare. Mediul academic trebuie să fie mereu conectat la aceste schimbări, să cunoască evoluțiile sistemelor financiare, să ofere studenților informațiile corecte de care au nevoie pentru a răspunde cu succes provocărilor piețelor de capital. Profesorul Voina a prezentat unul din cele mai arzătoare subiecte ale momentului și sunt convinsă că pentru toți cei prezenți, participarea la eveniment a fost un câștig” a declarat rectorul UAV, Ramona Lile.
„Profesorul Voina este un cunoscut specialist în domeniul științelor economice, un fin analist al piețelor financiare, un cercetător al fenomenului global al monedelor virtuale. Workshop-ul a stârnit mult interes din partea mediului academic și al studenților și sunt convins că a depășit așteptările participanților” a declarat prorectorul UAV. Teodor Cilan.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)