Magistratul arădean Sandor Ottó Szép și-a dat demisia din funcția de secretar de stat la ministerul Justiției. Declarația acestuia lasă loc de… multe
Fostul președinte al Tribunalului Arad, Sandor Ottó Szép, a fost numit, în inauarie 2022, secretar de stat în Ministerul Justiției, o funcție pentru a cărei obținere a avut sprijinul PSD.
Iată că, la cinci luni de la această numire, judecătorul Ottó Szép și-a prezentat demisia, una cel puțin ciudată dacă e să ne luăm după timpul scurt în care a ocupat funcția, dar și mai ciudată dacă e să spunem că nu s-a vorbit despre nicio remaniere guvernamentală.
Contactat telefonic, fostul secretar de stat Szepp ne-a confirmat că și-a prezentat demisia începând cu data de luni a acestei săptămâni, declarându-ne: „Demisia mi-am prezentat-o din motive personale. Dar vă precizez că la un moment dat, în viitorul apropiat, voi dezvălui întocmai ceea ce s-a întmplat, încât am ajuns să recurg la acest gest.”
Așadar, o să revenim. Dar când, deocmadată nu știm.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)