Puștii lui Mărcuș întâlnesc, marți, pe Clujana Cluj, în Campionatul Național de futsal rezervat juniorilor





Șoimii Șimand dispută marți a treia partidă din seria vestică a Campionatului Național de futsal al juniorilor sub 19 ani. Elevii lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană întâlnesc pe Clujana Cluj-Napoca într-un meci programat de la ora 18.30 la sala UAV.
Cu un egal (4-4 cu CFR Timișoara) și o victorie (6-2 la Deva) arădenii sunt liderii Seriei a IV-a.
Campionatul Național Under 19 este singurul dedicat sectorului juvenil din futsal de către Federația Română de Fotbal.
Șoimii Șimand participă și în liga secundă a seniorilor, la finale acestei săptămâni urmând a găzdui un turneu tot la sala UAV.
Comentariile portalului
UsSR Arad nu mai e la fel de vocal ca anul trecut în privința ștrandului ? ( https://www.youtube.com/watch?v=U3Ea1SOtq8A) Sau de când (...)
ATENTIONE ATENTIONE A la plaja sunto { cel putin } un grup de 3fetiie ce fileazà și furà din jeburi.. Ultima datà una era văcsità la coamă roșu castaniu, alealate (...)
Desteapta-te romane !