Comunicat de presă finalizare implementare proiect – CRISPY HOUSE SRL
Numele beneficiarului: SC CRISPY HOUSE SRL
Obiectiv general al proiectului: Acordarea de sprijin financiar din fonduri externe nerambursabile, aferente Programului Operațional Competitivitate 2014 – 2020, denumit în continuare POC, în contextul crizei provocate COVID-19, pentru beneficiarii prevăzuți la alin. (3), a căror activitate a fost afectată de răspândirea virusului SARS – CoV-2 sau a căror activitate a fost interzisă prin ordonanțe militare pe perioada stării de urgență sau îngrădite pe perioada stării de alertă
Valoarea totala a proiectului (Sumă solicitată RON): 834.813,75 RON
Valoare grant nerambursabil (RON) 725,925.00 RON
Valoare cofinanțare (RON): 108,888.75 RON
Finanțarea nerambursabilă: 725,925.00 lei
Data începerii şi finalizării proiectului: 17/12/2020 – 14/06/2021
Proiect cofinanțat din Programul Operațional Competitivitate, Axa prioritară 3 — Sprijinirea IMM-urilor ca reacție la pandemia COVID -19, Prioritatea de investiții 3d – Sprijinirea capacității IMM-urilor de a crește pe piețele regionale, naționale și internaționale și de a se angaja în procesele de inovare, Acțiunea 3.1.1. Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia COVID – 19.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)