La Aradul aspirant la titlul de Capitală Verde și asfaltul e verde!
Dacă tot e la modă să vorbim mai mereu despre „oraș verde”, „capitală verde”, „mașini verzi”, eh, bine, de ce nu am putea vorbi și despre „asfalt verde”? Arădenii se gândesc mereu la mediu, așa că pe DN7, la ieșirea din municipiu spre autostrada A1 au plantat răsaduri și acum a răsărit verdeața.
Glumim, râdem, însă gestul celui sau celei care a pus verdeață în gropile formate în asfaltul de pe carosabil e un mesaj mai mult decât evident pentru autoritățile locale: ne-am cam săturat de lucrări de proastă calitate care se distrug mai repede decât ai zice „pește”.
(Foto: Florin Sarmală / grupul TRAFIC – ARAD, Facebook)














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)