Sorin Bondoc, fost director în Primăria Arad, s-a stins din viață la doar 54 de ani
A fost director general al serviciului public de interes local „Administrația Patrimoniului Local” din cadrul Primăriei Municipiului Arad la finele anilor 90, începutul anilor 2000. Acum, din păcate, vorbim la trecut atât de funcția pe care a ocupat-o cât și despre cel care a fost omul Sorin Ioan Bondoc.
Virusul care a blocat planeta în ultimul an, COVID-19, a fost cel care a cauzat decesul arădeanului Sorin Bondoc. S-a stins din viață la doar 54 de ani după ce a fost director în Primărie, apoi consilier personal al ministrului Economiei, ca în ultima perioadă a vieții să performeze în domeniul privat, fiind stabilit de câțiva ani în București.
Sorin Bondoc lasă în urma sa o soție și doi copii, dar și pe toți ceilalți din familia sa și pe cei care l-au cunoscut. Fratele său, Călin Bondoc, ne-a vorbit despre el reușind cu greu să se oprească din plâns: „A fost un frate minunat, un om prea bun”.
Tot fratele său ne-a precizat faptul că Sorin Bondoc nu era cunoscut ca având alte afecțiuni. „Noi nu știam despre alte afecțiuni, nu avea probleme de sănătate, dar plămânii i-au fost afectați atât de tare încât a pierdut această luptă”.
Fostul director din cadrul Primăriei Arad urmează să fie înmormântat în Capitală.
Odihnă veșnică, Sorin Ioan Bondoc…


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)