Circulația trenurilor a fost reluată pe calea ferată Arad – Deva
Traficul feroviar pe magistrala de cale ferată 200 Arad – Deva este oprit în Hunedoara, după ce un podeț de cale ferată a fost luat de ape.
Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române informează că în județul Hunedoara traficul feroviar pe magistrala de cale ferată 200 Arad – Deva este oprit la kilometrul feroviar 514+500 de metri, între stațiile C.F. Câmpuri-Surduc și Gurasada. Din cauza ploilor și a inundațiilor, un podeț de cale ferată a fost luat de debitul de apă format în urma ploilor. Deplasarea mai multor trenuri este afectată.
Update
Potrivit reprezentanților CFR Arad, se pare că problema a fost remediată, iar în acest moment trenurile circulă din nou pe magistrala 200 Arad – Deva.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)