„Mai trec sau nu pe la camera 4 ca să pot plăti la camera 10?”





Mai multe persoane care se aflau ieri la camera 10, Agenția Națională de Administrare Fiscală Arad, și care vroiau să își plătească dările la stat, au fost induse în eroare de funcționarele publice. „Nu puteți plăti că nu aveți foaia de vărsământ de la camera 4”, cu aceste cuvinte au fost întâmpinați contribuabilii. Pe nici o ușă din cadrul Agenției nu scrie că omul trebuie să treacă, inițial, pe la camera 4.
Purtătorul de cuvânt al DGFP Arad, Călin Arusti, a declarat ca această măsură se ia doar în cazul în care sunt multe persoane care așteaptă la camera 10 și astfel se simplifică procedurile de încasare a banilor.
Ieri, dacă au fost 10 persoane care așteptau cu numărul de ordine în fața camerei 10… ; era ora 15.30 când am filmat…
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este