Încă un primar îşi propune municipiul în „Alianţa Vestului”, alături de Arad, Timişoara, Cluj-Napoca și Oradea
Primarul Devei anunţă că a făcut primele demersuri pentru o colaborare cu marile oraşe din Ardeal, pentru atragerea fondurilor europene, direct de la Bruxelles.
Florin Oancea, primarul Devei, susţine că a discutat cu primarul Ilie Bolojan despre un parteneriat între Primăria Deva şi Primăria Oradea şi despre o posibilă aderare a Devei la „Alianţa Vestului”, după ce primarii din Cluj-Napoca, Arad, Oradea şi Timişoara au decis să pună bazele unei colaborări speciale pentru a atrage fonduri europene direct de la Bruxelles, fără imixtiunea Ministerului Dezvoltării Regionale şi al Administraţiei Publice. Această asociere a primit denumirea generică de „Alianţa Vestului”.
Citeste mai mult pe adevarul.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)