„The Post” este cel mai bun film al anului 2017, conform The National Board of Review





„The Post”, cel mai nou film regizat de Steven Spielberg, cu Meryl Streep şi Tom Hanks în rolurile principale, a fost desemnat de The National Board of Review cel mai bun film al anului.
Premiile pentru producţiile de anul acesta vor fi acordate în cadrul unei gale care va avea loc, în ianuarie, la New York.
Filmul lui Spielberg este centrat pe decizia luată de cotidianul The Washington Post de a publica în 1971 celebrul dosar clasificat Pentagon Papers, un document care descrie implicarea politică şi militară a Statelor Unite în Războiul din Vietnam.
Tom Hanks îl întruchipează pe editorul Washington Post Ben Bradlee, iar Streep joacă rolul publicistului Katherine Graham. În 1971, ziarul a decis să publice dezvăluiri din cele 47 de volume ale dosarului Pentagon Papers.
Filmul va intra în cinematografele din întreaga lume pe 12 ianuarie 2018.
În plus, Meryl Streep şi Tom Hanks au fost numiţi cei mai buni actori.
Sursa: Independent.md
Comentariile portalului
Voi ati vazut cat e biletul de intrare la festivalul p00lii??? 70 ron!!!!
Adică cum la un om ce își ridica casa îi ceri sa pună un panou la intrarea un proprietate cu toate informațiile ,nr autorizate, proiectant, executant,denumirea și descrierea (...)
Vin vremuri de restriște!