Municipalitatea a predat 50 de locuințe sociale noi, într-un bloc pe strada Tarafului





Știri Arad. 50 de locuințe sociale, repartizate în baza hotărârii Consiliului Local Municipal, au fost predate beneficiarilor în această dimineață în complexul construit de Primărie pe strada Tarafului din Sânicolaul Mic.
Beneficiarii, majoritatea tineri proveniți din sistemul de ocrotire socială, au primit cheile apartamentelor de la Primarul Municipiului Arad, Gheorghe Falcă. Alături de primar au participat la predarea locuințelor viceprimarul Călin Bibarț, Bogdan Boca din partea Consiliului Local Municipal și directorul Direcției de Asistență Socială, Oana Pârvulescu.
Apartamentele cu o cameră, bucătărie și baie, sunt situate într-un bloc reabilitat de municipalitate în anul 2016. Investiția pentru reabilitare a fost în valoare totală de 1,32 milioane lei, finanțată din bugetul local.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este