DDAC invită vârstnicii din Arad la Expo, la „Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice”
Știri Arad: La fel ca în fiecare an, Consiliul Local al Municipiului Arad, prin Direcţia de Dezvoltare şi Asistenţă Comunitară, organizează în data 1 octombrie 2015 „Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice” la Expo Arad, de la ora 17:00.
Cu această ocazie, DDAC invită persoanele vârstnice din municipiul Arad, care doresc să participe la acest eveniment, să se înscrie personal, în intervalul orar 09.00 – 16.00 până la data de 25 septembrie 2015, inclusiv, la centrele de zi pentru vârstnici:
Centrul de zi pentru vârstnici str. Andrei Mureşanu (str. A. Mureşanu nr.11, telefon 0257/211665);
Centrul de zi pentru vârstnici Aradul Nou (Calea Timişorii nr.39, telefon 0257/278929);
Centrul de zi pentru vârstnici Micălaca (str. Crinului nr.16, telefon 0257/279535);
Centrul de zi pentru vârstnici Grădişte (str. Ardealului nr.29, telefon 0257/218811);
Centrul de zi pentru vârstnici Vlaicu (Calea Aurel Vlaicu nr.227, telefon 0257/213471);
Centrul de zi pentru vârstnici Confecţii (str. Liviu Rebreanu nr.91, telefon 0257/270762);
Centrul de zi pentru vârstnici Cpt. Ignat (str. Cpt. Ignat nr.38, telefon 0257/211665).
Înscrierile se fac în limita locurilor disponibile.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)