Jilțul Ceaușeștilor de la CPL – obiect de făcut mișto în Parlament
Îi poți contempla în cea mai ridicolă postură pe aleșii poporului care s-au dat în poze pe jilțul făcut pentru familia Ceaușescu la CPL… IMAR… la Arad. Se duc să stea pe tâmpenia aia de scaun, frate, ca babele în pelerinaj la moaște – de parcă Dumnezeu ar fi atâta de neocupat ori de ușor de dus cu preșul încât să-i blagoslovească prin simplul fapt că s-au pus pe un tron de interlop de prost gust.
Apropo – n-a scris nimeni despre cât de grotescă e mobila aia de tot încearcă s-o vândă insolvenții rămași neprivatizați cu 50.000 de euro și nu le dă nici dracu… ați observat? În patria lui Guță și a PPDD-ului în Parlament, hidoșeniile cu pretenții artistice se ridică la rang de capodopere și devin obiecte de incult. A(i)ureola aia sculptată din jurul capătul ocupantului te face să pufnești în râs cu cana de cafea la gură… cum am pățit-o azi dimineață când urmăream reportajul ăsta de pe Pro.















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)