Bulibasheală funerară lângă sediul Poliției Rutiere! Rromii au dirijat traficul (Video)
Este un fapt bine știut că transportul mortuar este interzis, de ceva vreme, în orașul nostru, printr-o Hotărâre a Consiliului Local. Însă regulile acestea se pare că nu se aplică pentru toată lumea…
Ieri, la amiază, în jurul orei 14:00, a avut loc o înmormântare a unei persoane de etnie rromă. Alaiul funerar a trecut pe strada Andrei Șaguna spre strada Dorobanților, iar rromii dirijau și opreau traficul ca niște agenți de poliție rutieră pricepuți, în timp ce adevărații agenți, plătiți din bani publici, din banii noștri și ai voștri, certau cameramanul: „Bă, tu altceva nu ai de făcut?!”
De specificat că intersecția respectivă este prevăzută cu camere de filmat, inclusiv sediul Poliției Rutiere este sub supraveghere video.
Măreață e deviza franceză, „Liberté, Égalité, Fraternité”…


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)