S-a spart un drum recent asfaltat, c-au uitat de conducte. Nimic nou…
Suntem siguri că există o explicație cvasi-logică menită să ne închidă gura spartă, însă… în orice caz, mai spartă decât asfaltul spart din spatele Primăriei nu poate fi.
Lucrare de re-reînnoire a canalizării, ori a conductelor de gaz poate fi, nu știm, pentru că nu s-a pus niciun tabel indicator și nu s-a transmis niciun comunicat. Ceea ce este cu adevărat de menționat este „metodologia” asta tipic românească: mai întâi se asfaltează, după care-și dau seama că au uitat să schimbe conductele de sub drum. După care se reasfaltează… și ghici ce? Careva iarăși se va trezi că va trebui spart din nou drumul, dintr-un motiv puternic întemeiat.
Ne mai miră?

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)