Târgul EDU2JOB și-a deschis astăzi porțile la Expo Arad
Știri Arad: Târgul de oferte educaționale și locuri de muncă EDU2JOB, organizat de Camera de Comerț și Industrie Arad, s-a deschis oficial astăzi, la Expo Arad, aducând laolaltă unele dintre cele mai importante universități, licee și companii atât din orașul nostru, cât și din țară și străinătate, pentru a prezenta ofertele de studiu și posturile vacante.
Arădenii au fost prezenți într-un număr impresionant de mare, sute de tineri perindându-se printre standurile liceelor și a universităților din Arad, Timișoara, București, Cluj-Napoca, Târgul Mureș pentru a afla care sunt specializările pe care le pot urma, a firmelor cunoscute precum Astra, Yazaki, Ciroc, Finprom, Coficab, Leoni sau Delphi pentru a afla care sunt locurile de muncă pentru care își pot trimite CV-ul și pe la standurile companiilor care oferă contracte de muncă în străinătate.
În paralel cu târgul, directorii de companii, licee tehnologice, inspectorate școlare și organizații românești și germane au putut participa astăzi și la conferința cu tematica: Legislație și soluții practice de implementare a învățământului profesional în sistem dual în România. Prezentarea de bune practici internaționale, temă abordată în premieră națională.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)