vineri, 29 martie, 2024

Vukcevic a jucat pe toată durata partidei pierdută de Muntenegru în fața Armeniei

de Lucian Dănilă | 25 martie 2022, 5:45 PM | Sport

0

Fotbalistul echipei UTA, Marko Vukcevic, a evoluat pe toată durata partidei amicale pe care echipa țării sale, Muntenegru, a disputat-o în deplasare cu Armenia. Din echipa Muntenegrului au lipsit mai mulți jucători importanți printre care îi amintim pe fundașii Savic de la Atletico Madrid și Radunovic de la FCSB.

Muntenegru a fost învinsă la limită, scor 0-1, de fosta adversară a României, Armenia, unicul gol fiind marcat în minutul 19 de Bichakhchyan. În minutul 83, de la armeni a fost eliminat Mkrtchyan.

Vukcevic a evoluat pe postul de mijlocaș dreapta în condițiile în care Muntenegru folosește un sistem cu trei fundași centrali. Următoarea partidă a echipei Muntenegrului are loc luni, împotriva Greciei, adversara din această seară a României.

Astăzi așteptăm evoluțiile a altor doi internaționali ai echipei UTA. David Miculescu, de la ora 17,30, în România U 19 – Finlanda U19 (în direct pe TVR 1), iar Rolandas Baravykas, începând cu 21,45, în San Marino – Lituania.