Vacanța judecătorească modifică programul Tribunalului și Judecătoriei Arad
Vacanța judecătorească – care are loc de la 1 iulie până în 31 august – schimbă programul cu publicul la Tribunalul și Judecătoria Arad.
Astfel, pe durata vacanţei, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul, Registratura, Arhiva şi Biroul de informare şi relaţii publice vor avea program cu publicul de luni până vineri, între orele 8:30-10:30.
Potrivit Biroului de informare şi relaţii publice din cadrul Tribunalului Arad, preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va efectua de luni până vineri, la registratură, în intervalul orar 08:30 – 10:30, iar eliberarea actelor apostilate se va efectua de luni până vineri în intervalul orar 11:00 – 12:00, la registratură.
De asemenea, la Judecătoria Arad, în perioada 7 iulie – 31 august, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul, Registratura şi Arhiva vor avea program cu publicul de luni până vineri, între orele 8:30-10:30.
Începând cu 1 septembrie, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul vor funcţiona după programul normal.
„Precizăm că, în perioada vacanţei judecătoreşti vor fi judecate numai procesele pentru care legea prevede soluţionarea de urgenţă şi cu celeritate”, au transmis reprezentanții Tribunalului Arad.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)