Urmăriți internațional, printre care și un arădean, aduși în țară de polițiști





Poliția Română a adus în țară, în ultima zi a lunii ianuarie, 9 persoane pe numele cărora au fost emise mandate de executare a unor pedepse privative de libertate sau mandate de arestare preventivă. Printre cele 9 persoane se află și un arădean în vârstă de 34 de ani, urmărit internațional pentru infracțiuni rutiere, având de executat 3 ani și 7 luni de închisoare.
„A fost adus un bărbat, de 34 de ani, din Arad, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost escortat din Franța, având emis de către Judecătoria Arad, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și 7 luni”, informează Poliția Română.
Totodată, a fost adus un bărbat, de 38 de ani, din Teleorman, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat. Acesta a fost escortat din Germania, având emis de către Judecătoria Roșiorii de Vede, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 2 ani.
De asemenea, a fost adus în țară un bărbat, de 43 de ani, din Maramureș, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost escortat din Germania, având emis de către Judecătoria Sighetu Marmației, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 4 ani.
Polițiștii au mai adus în țară un bărbat, de 21 de ani, din Timișoara, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat. Acesta a fost adus din Germania, având emis de către Judecătoria Timișoara, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și două luni.
Astfel, a fost adus un bărbat, din Cluj, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat. Acesta a fost escortat din Germania, având emis de către Tribunalul Constanța, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de un an.
Totodată, a mai fost adus în țară un bărbat, de 33 de ani, din Timișoara, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de fals material în înscrisuri oficiale. Acesta a fost escortat din Germania, având emis, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 4 ani, 2 luni și 749 de zile.
De asemenea, a fost adus în țară un bărbat, de 24 de ani, din Galați, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.. Acesta a fost adus din Germania, având emis de către Judecătoria Buzău, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de un 3 ani.
La aceeași dată, un bărbat, de 26 de ani, din Galați, a fost escortat din Franța, fiind urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe. Judecătoria Galați a emis pe numele acestuia un mandat de arestare preventivă.
Astfel, a fost adus un bărbat, de 31 de ani, din Suceava, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost escortat din Belgia, având emis de către Judecătoria Suceava, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de un an și 10 luni.
Toți cei în cauză au fost introduși în unități de detenție, în vederea executării mandatelor.
Citește și: IPJ Arad, pe Facebook. Cetățenii vor afla noutăți legate de activitatea poliției arădene
Comentariile portalului
Ar fi bine sa se mai controleze la magazinele lu Musculița Gabriel multi mixt doi pași unde nu se respecta program,ore de lucru angajați,marfa neambalata (...)
Este foarte trist ca acest domn este cel mai reprezentativ candidat pentru alegerile prezidentiale.Nu mai am încredere în clasa politica.Promisiuni pana la alegeri după care asa cum a (...)
== IOANA -- S A DAT SENTINTZA LORE VS DR UZUM ==NU FACI UN ARTICOL FAIN SA VADA LUMEA CATZI BANI ARE DE PLATIT UZUM CATRE LORE .