Un român a supraviețuit unei avalanșe și a filmat toată întâmplarea!
Un roman a fost prins intr-o avalansa in timp ce cobora cu snowboardul pe Varful Papusa si a inregistrat experienta cu o camera GoPro, imaginile sale fiind preluate de site-ul american Mashable.
Salvamontistul voluntar si instructorul de sporturi de iarna Sorin-Alexandru Radu a nimerit intr-o avalansa pe 3 februarie, in timp ce cobora cu snowboardul pe Varful Papusa, in judetul Gorj.
Sorin a reusit sa surprinda experienta pe camera atasata la casca. In videoclip se poate vedea zapada rupandu-se in valuri in jurul sportivului, acesta fiind apoi acoperit, lovit si rasucit de avalansa. Romanul a supravietuit nevatamat experientei, iar imaginile au ajuns sa fie preluate de site-ul de stiri din tehnologie si divertisment Mashable, relateaza Mediafax.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)