Ultimele confruntări ale anului în futsalul din Șimand: sâmbătă cu juniorii lui CFR Timișoara, duminică cu seniorii Ceahlăului
UPDATE. ACS Șoimii Șimand 10-2 (7-1) cu CFR Timișoara și 5-6 (5-1) cu Ceahlăul Piatra Neamț.
Derbi duminică la sala de sport din Șimand, în etapa a X-a Ligii 2 la futsal. Clasați pe poziția a treia, șimăndanii de la ACS Șoimii vor înfrunta ocupanta poziției a doua, Ceahlăul Piatra Neamț.
Cele două formații, care se vor confrunta începând cu ora 11.00, sunt despărțite de trei puncte în ierahie. În tur, plăieșii s-au impus categoric, scor 10-1.
Șimand – prima la juniori!
Ultima etapă a anului calendaristic are loc și în Campionatul Național Under 19 – singura competiție juvenilă din futsalul românesc – Șoimii Șimand fiind lidera seriei vestice. Fără să cunoască gustul amar al înfrângerii, băieții lui Daniel Mărcuș vor primii (sâmbătă, ora 12.00) replica CFR-ului timișorean (locul III), în runda ultimă a Seriei 4 – faza regională.
În tur șimăndanii s-au impus cu scorul de 5-3.
De remarcat că ACS Șoimii este virtual calificată în Liga Elitelor Under 19.

Citește și: Le priește Șomeșul! Un nou succes al șimăndanilor în Liga 2 de futsal, 11-8 pe terenul Clujana Cluj


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)