Teroare în Stockholm! Un camion a intrat în mulțime în centrul orașului! 3 morți | FOTO-VIDEO





Un camion a intrat în mulţime în centrul orașului Stockholm şi, potrivit primelor informaţii ale poliției, există victime, transmite Digi24, citând Aftonbladet.
Potrivit presei suedeze, ar fi deja trei morți.
Camionul ar fi intrat într-o zonă din apropierea unui mall, Ahlens City. Sute de oamenii au fugit țipând speriați, potrivit martorilor oculari. Totul s-a petrecut în jurul orei locale 15:00 (16:00, ora României).
Magazinul se află la intersecția unei mari artere rutiere din capitala suedeză și o stradă pietonală extrem de frecventată.
Incidentul, despre care încă nu se știe dacă e de natură teroristă sau e vorba despre un accident, intervine după ce în ultimele luni s-au petrecut o serie de întâmplări similare, la Londra, la Bruxelles, Berlin și Nisa.
Potrivit televiziunii SVT, poliția crede că incidentul ar fi de natură teroristă. Circulă zvonuri că s-ar fi auzit focuri de arme, dar nu sunt informații confirmate de poliție.
Sursa foto: aftonbladet.se
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)