Tamponare în lanț pe Calea Romanilor! Poliția se lasă așteptată… (GALERIE)





Știri Arad. Accident în lanț pe Calea Romanilor, după ce șoferul unui autocamion nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autovehicolul aflat în fața sa.
Pe Calea Romanilor, pe sensul de mers Podul Traian către Bou Roșu, un autoturism Daewoo Matiz a oprit pentru a acorda prioritate pietonilor aflați în traversare, în spatele lui a încetinit un autoturism Opel Corsa, iar autocamionul Iveco care circula pe aceeași rută nu a păstrat distanța față de autovehiculele oprite și a lovit din spate Opelul, proiectându-l în Matiz.
Nu au fost înregistrate victime, iar circulația a fost dirijată de cei de la Poliția Locală. Deși au trecut 40 de minute de la momentul apelării la serviciul unic 112, niciun echipaj al Poliției Rutiere nu a ajuns la locul accidentului.
Comentariile portalului
Un specialist în IT mai serios nu lucrează moca. Între timp, desigur, nimeni nu mai dă un ban pe un ziar, fie și online, dar pretențiile (deseori cu acuzaț (...)
Urmeaza scumpiri f. mari la materialele de constructii, cine va suporta noile costuri, poate aflam daca nu este "SS" cat au fost pusi la plata vinovatii acestui esec....anuntat, tot (...)
@alexandrion Stai liniștit că moderatorii umblă la comentariile care nu le sunt pe plac și nu le mai afișează, dar nu se consideră cenzură. În loc să-ș (...)