Tăierea ilegală de arbori, o poveste fără sfârșit… L-au prins tăind fagi în Săvârșin





Știri Arad: Poliţiştii Secţiei nr. 8 Poliţie rurală Săvârşin au identificat un bărbat bănuit că ar fi tăiat ilegal arbori.
În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit că la data de 26 noiembrie, bărbatul de 40 de ani ar fi tăiat ilegal 3 arbori din specia fag, având un volum de 8,7 metri cubi, dintr-o pădure de pe raza localităţii Toc.
Întreaga cantitate de material lemnos a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor, pe numele bărbatului fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tăiere ilegală de arbori.
Comentariile portalului
Pai stai putin. Peste tot apare cu FCC UAV! Google, FB, Insta...cum de?
Mulțumim Falcă
DNA sa verifice exploatarile ilegale de agregate minerale in arie protejata efectuate in perioada 18.03.2025 si 16.04.2025 in zona 3 Insule, de catre Tehnodomus. Aproximativ 23.000 mc de agregate minerale exploatate fara documente legale. (...)