vineri, 29 martie, 2024

    Special Arad angajează Director Marketing Publicitate

    de Special Arad | 27 iulie 2015, 12:51 PM | Special

    0

    SPECIAL ARAD organizează concurs pentru postul de

    Director Marketing Publicitate

    DESCRIEREA COMPANIEI:

    SPECIAL ARAD este platformă media de informații cu acoperire locală și regională, știri, investigații, opinii, pamflete, cultură și sport.

    Mereu preocupați să aducem în echipa noastră oameni valoroși, profesioniști, dar și oameni cu potențial, căutăm oameni preocupați de propria dezvoltare profesională. Poți fi chiar tu unul dintre ei.
    În prezent, angajăm DIRECTORUL de MARKETING și PUBLICITATE al Special Arad.

    CERINȚE:

    Studii universitare

    Experiență relevantă în vânzări

    Experiență în întreținerea relației cu clienții (prezentări, întâlniri, evenimente, propuneri, rapoarte, contracte)
    Bune capacități de negociere și comunicare
    Experiență relevantă în marketing, în elaborarea strategiilor, bugetului și a acțiunilor de marketing
    Pasiune pentru marketing, inițiativă și orientare către rezultate
    Bun cunoscător al mediului online de promovare
    Cunoștințe de operare calculator
    Cunoștințe la nivel mediu sau avansat de limba engleză
    Receptivitate, intuiție, creativitate, spirit de echipă
    Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace
    Atitudine principială în relațiile cu oamenii/clienții, integritate
    Disponibilitate la program flexibil

    RESPONSABILITĂȚI:

    Asigură realizarea target-ului de vânzări și, după caz, se implică direct în procesul de vânzare.
    Întocmește și aplică planul și bugetul de marketing
    Realizează identitatea de produs și alege canalele de promovare potrivite
    Realizează campaniile de promovare și publicitate periodice și orice alte evenimente în acest scop
    Întocmește manualele de prezentare produse/servicii, oferte, contracte, diferite formulare, materiale promoționale, etc.
    Realizează, trimite și prezintă ofertele de publicitate potențialilor clienți
    Inițiază și întreține relația cu clientul (prezentări, întâlniri, negocieri, propuneri, rapoarte, contracte, urmărire client pentru încasări, păstrarea relațiilor cu clienții, păstrarea relațiilor cu potențialii clienți)
    Administrează publicitatea pe Special Arad
    Prospectează piața, realizează fișe de evaluare a prețurilor/ofertelor din piață și face analize comparative pentru prețurile/serviciile oferite de societate)
    Participă la realizarea de noi produse și servicii
    Întocmește raport săptămânal/lunar de activitate și un plan de acțiune pentru luna care urmează
    Colaborează cu toate celelalte departamente din societate.

    OFERTA:

    Salariu atractiv; Posibilități de câștig suplimentar în funcție de munca depusă.

    Relaționarea într-o echipă dinamică și prietenoasă.

    Aparatura IT, foto, telefonul și transportul sunt asigurate de angajator.

    Așteptăm CV-urile dumneavoastră pe email, la adresa [email protected], până cel târziu în 15 septembrie 2015.

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    5 + 8 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.