Senatorul Pistru revine pe lista parlamentară a PSD Arad. Lia Ardelean nu a reușit să se impună…





Nu au fost zvonuri că Lia Ardelean, președinta PUSL Arad și prietenă a lui Dan Voiculescu, urma să ocupe locul 1 pe lista de Senat a Partidului Social Democrat. Acesta și urma să se înscrie în PSD pentru a putea participa la alegeri. Special Arad a făcut publică „impunerea” de către centru a doamnei Ardelean, iar filiala arădeană a partidului condus de Ciolacu nu a reacționat, ba mai mult, mai mulți membri ne-au povestit ce opoziție puternică are fosta deputată.
Se părea că, așa ca în alți ani, PSD Arad va fi obligat să accepte un candidat impus cu forța, în speță pe doamna Ardelean, mai mult să o și susțină în campania electorală. O candidatură care-i demotiva pe mulți dintre membrii activi.
Astăzi însă, putem spune că „n-a ținut învârteala” și că membrii PSD Arad, de la ora 18, vor vota candidații la Camera Deputaților și Senat, dar fără să o aibă pe buletin pe Lia Ardelean, ci pe Eusebiu Pistru.
Citește și: Aradul, o navă eșuată, condusă de pirați
Comentariile portalului
@Ana Da' de ostaticii evrei ținuți de peste un an și jumătate sechestrați, nimic!? Totul se poate termina imediat ce sunt eliberați! Apropo, dacă tot ți-e (...)
Denumirea corecta a monumentului este "Monumentului Ostașului Român" nu "Monumentul Eroilor", ar fi prima observatie, a doua ar fi ca depunerea de lumanari trebuia sa se faca pe (...)
Mai uitați-vă odată, comentariul dvs. nu este șters, dar dacă mai tot repetați această acuzație în fiecare comentariu, cum mai face unul aici (dar poate sunteți (...)