Sean „Diddy” Combs, obligat să plătească 100 milioane de dolari, în urma unei sentințe pentru agresiune sexuală





Un deținut din Michigan a câștigat în instanță o sentință prin care rapperul Sean „Diddy” Combs este condamnat să plătească 100 de milioane de dolari pentru agresiune sexuală, scrie stirileprotv.ro.
Potrivit Variety, care citează Metro Times din Detroit și documente judiciare, sentința a fost pronunțată luni de un judecător de la Lenawee County Circuit Court în urma unui ordin de restricție temporară împotriva lui Combs acordat lui Derrick Lee Cardello-Smith.
Bărbatul în vârstă de 51 de ani este descris drept un „deținut din Michigan cunoscut pentru lunga sa istorie de contestare a sistemului judiciar cu procese civile”.
Acuzarea susține că Sean Combs l-ar fi drogat și agresat sexual pe Cardello-Smith în 1997, la o petrecere din Detroit. Astfel, judecătorul a stabilit un calendar de plăți de 10 milioane de dolari pe lună, începând cu 1 octombrie.
Sursa: stirileprotv.ro
Comentariile portalului
Îmi cer scuze!! Se auzea destul de greu, din cauza ecoului din sală. Am corectat, din nou, cu scuzele de rigoare!
Incredibil… si după ne miram ca nu se intampla nimic in Arad
Marga Mariela este Barna Maria, multumesc.