Milionarul arădean Sandu Ion, cel care construiește podul peste Mureș, a cerut insolvența PAB România





Lovitură pe piața financiară din Arad și nu numai. Milionarul arădean Sandu Ion a solicitat instanței să constate, să cerceteze și să declare insolvența firmei pe care o deține, PAB România.
Informația, apărută pe site-urile specializate ale instanțelor, cutremură Aradul și nu numai. Însă, în ultima vreme, zeci de mesaje au ajuns, inclusiv pe adresa Special Arad, cu privire la faptul că Sandu Ion, prin firma sa, PAB România, datorează mari sume de bani unor societăți cu care colaborează, iar multe dintre acestea s-au adresat instanțelor de judecată cerând să le fie achitate datoriile.
De fapt, așa cum spun cei care cunosc procedurile, la mijloc nu e decât o modalitate prin care, la cererea debitorului, compania PAB România nu face decât să își declare propria insolvență și încearcă să se pună la adăpost de executările silite.
Reamintim cititorilor că PAB România este societatea care construiește noul pod peste Mureș. L-am sunat pe Sandu Ion pentru a-i solicita un punct de vedere dar, așa cum ne așteptam, acesta nu a răspuns apelurilor noastre telefonice.
Revenim cu amănunte.
Citește și: Un regizor italian s-a mutat la Arad și are în plan un film cu Maia Morgenstern în rol principal
Comentariile portalului
Bună sau cum e Bună asta cu Parchetul se sesizează din oficiu :))) Parchetul administrează doar probele împotriva ta nimic pro deci lăsăm instanțele să judece, ele sunt î (...)
Bună sau rea, Din câte cunosc eu, fostul proprietar Lazăr/Sohne a început reconstruirea clădirii pe interior cu mulți anii în urmă când a schimbat (...)
Este o mare prostie,ca inainte de 89 toate constructiile din ferme erau acoperite cu placi de azbociment,si sa vii acum sa sanctionezi de dragul publicitatii acest aspect este o (...)