joi, 20 iunie, 2024

Special Arad Logo

    Rezultate din prima etapă a grupelor Ligii Europa

    de - | 18 septembrie 2015, 8:35 AM | Sport

    0

    Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima etapă a grupelor Ligii Europa:

    Grupa A

    Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Molde FK (Norvegia) 1-3

    Au marcat: Nani ’42 / Hoiland ’36 (penalti), Elyounoussi ’53, Linnes ’60

    Ajax Amsterdam (Olanda) – Celtic Glasgow (Scoţia) 2-2

    Au marcat: Fischer ’25, Schone ’84 / Bitton ‘8, Lustig ’42

    Grupa B

    Girondins Bordeaux (Franţa) – FC Liverpool (Anglia) 1-1

    Au marcat: Jussie ’81 / Lallana ’65

    FC Sion (Elveţia) – Rubin Kazan (Rusia) 2-1

    Au marcat: Konate ’11, ’82 / Kanunnikov ’65

    Grupa C

    Qabala FK (Azerbaidjan) – PAOK Salonic (Grecia) 0-0

    Borussia Dortmund (Germania) – FC Krasnodar (Rusia) 2-1

    Au marcat: Ginter ’45+1, Park Joo Ho ’90+3 / Mamaev ’12

    Grupa D

    FC Midtjylland (Danemarca) – Legia Varşovia (Polonia) 1-0

    A marcat: Kucharczyk ’60 (autogol)

    SSC Napoli (Italia) – FC Bruges (Belgia) 5-0

    Au marcat: Callejon ‘5, ’77, Mertens ’19, ’25, Hamsik ’53

    – fundaşul Vlad Chiricheş a fost rezervă la SSC Napoli

    Grupa E

    Rapid Viena (Austria) – Villarreal (Spania) 2-1

    Au marcat: Schwab ’50, S. Hofmann ’53 (penalti) / Baptistao ’45

    Viktoria Plzen (Cehia) – Dinamo Minsk (Belarus) 2-0

    Au marcat: Horava ’36, Petrzela ’75

    – mijlocaşul Sergiu Neacşa a jucat până în minutul 73 la Dinamo Minsk şi a primit un cartonaş galben în minutul 14

    Grupa F

    Slovan Liberec (Cehia) – Sporting Braga (Portugalia) 0-1

    A marcat: Rafa Silva ’60

    FC Groningen (Olanda) – Olympique Marseille (Franţa) 0-3

    Au marcat: N’Koudou ’25, Ocampos ’39, Alessandrini ’61

    Ora 22.05

    Grupa G

    Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – Lazio Roma (Italia) 1-1

    Au marcat: Selezniov ’90+4 / Milinkovici-Savici ’34

    – fundaşul Ştefan Radu a fost căpitan la Lazio Roma, a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben în minutul 66, în timp ce Alexandru Vlad nu a fost convocat pentru acest meci la Dnepr Dnepropetrovsk

    AS Saint-Etienne (Franţa) – Rosenborg Trondheim (Norvegia) 2-2

    Au marcat: Berici ‘4, Roux ’87 (penalti) / Mikkelsen ’16, Svensson ’79

    Grupa H

    Sporting Lisabona (Portugalia) – Lokomotiv Moscova (Rusia) 1-3

    Au marcat: Montero ’50 / Samedov ’12, ’56, Niasse ’65

    KF Skenderbeu (Albania) – Beşiktaş Istanbul (Turcia) 0-1

    A marcat: Sosa ’28

    Grupa I

    AC Fiorentina (Italia) – FC Basel (Elveţia) 1-2

    Au marcat: Kalinici ‘4 / Bjarnason ’71, Elneny ’79

    – portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Fiorentina

    Lech Poznan (Polonia) – Belenenses Lisabona (Portugalia) 0-0

    Grupa J

    Anderlecht Bruxelles (Belgia) – AS Monaco (Franţa) 1-1

    Au marcat: Gillet ’11 / L. Traore ’85

    Tottenham Hotspur (Anglia) – FK Qarabag (Azerbaidjan) 3-1

    Au marcat: Heung-Min Son ’28, ’30, Lamela ’86 / Richard Almeida ‘7 (penalti)

    Grupa K

    APOEL Nicosia (Cipru) – Schalke 04 (Germania) 0-3

    Au marcat: Matip ’28, Huntelaar ’35, ’71

    Asteras Tripolis (Grecia) – Sparta Praga (Cehia) 1-1

    Au marcat: Mazza ‘2 / Lafata ’56

    – fundaşul Dorin Goian a fost căpitan de echipă la Asteras Tripolis şi a jucat tot meciul

    Grupa L

    Partizan Belgrad (Serbia) – AZ Alkmaar (Olanda) 3-2

    Au marcat: Oumaru ’11, ’40, A. Zivkovici ’89 / Van der Linden ’34, Henriksen ’90+3

    Athletic Bilbao (Spania) – FC Augsburg (Germania) 3-1

    Au marcat: Aduriz ’55, ’66, Susaeta ’90 / Halil Altintop ’15.

     

    Sursa: Mediafax

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    4 + 1 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.