vineri, 29 martie, 2024

Recidiva lui Ousmane! UTA a spulberat Giarmata

de Lucian Dănilă | 20 august 2014, 8:59 PM | Sport

0

UTA a disputat în această seară un meci amical cu gruparea bănățeană Millenium Giarmata. Partida s-a disputat pe terenul din Sânicolaul Mic, acolo unde UTA și-a jucat toate partidele din Cupa României.

Jocul nu a avut istoric. Echipa antrenată de Roland Nagy a câștigat cu 4-0, diferența făcându-se mai ales în repriza secundă. Ousmane Gueye, senegalezul care a fost eroul partidei cu Becicherecul Mic, a reușit o nouă „dublă”. A deschis scorul în ultimele minute ale primei părți, cu un șut din voleu la colțul lung, aproape la fel marcându-l și pe al doilea, imediat după pauză.

Golul al treilea a venit ca urmare a unei acțiuni a lui Suslak, fundașul Bătrânei Doamne a centrat în fața porții de unde Leucuța a îndeplinit o simplă formalitate, trimițând cu latul în poartă. După un alt gol anulat al lui Hlistei, „Brilliantul” și-a înscris și el numele pe lista marcatorilor, stabilind scorul final: 4-0.

Giarmata a ratat un penalty la scorul de 2-0.

În ultimele minute a intrat pe teren și antrenorul secund, Radu Anca, acesta înlocuindu-l pe Ousmane, care acuza dureri la genunchi. Anca chiar a fost aproape să marcheze, dar mingea expediată de acesta a ocolit de puțin bara porții formației oaspete.

UTA: Mitrea – A. Popa, Botiș, Filaret, Suslak – Copil, Varga, Nădăban, Burlă – Ivănică, Ousmane. Au mai jucat: Voicu, Cotoc, Chindriș, Leucuța, Hlistei, Petrică Dragoș, Radu Anca.

IMG_3523

Echipa a doua a clubului UTA a jucat în această seară un meci în Cupa României la Săvârșin. Arădenii au învins cu scorul de 7-0. Michel Vlad și Gheorghiță au fost jucătorii de la prima echipă care au jucat pentru UTA 2, cei doi fiind și principali marcatori: Michel de trei ori, respectiv Gheorghiță de două.