Razie împotriva comerțului ilegal de țigări. Femeie prinsă la Fortuna cu aproape 2000 de țigarete puse spre vânzare





Știri Arad. La data de 20 iulie, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune cu efective mărite, pe linia prevenirii și combaterii fraudelor fiscale în domeniul produselor accizabile.
Astfel, în urma activităților desfășurate, pe strada Ștefan Luchian, în piața „Fortuna” din municipiu, a fost depistată în flagrant delict o tânără de 23 de ani, în timp ce oferea spre comercializare- dintr-un autoturism- 1.940 fire țigarete de diferite mărci, netimbrate sau timbrate necorespunzător, susceptibile că ar fi provenit din contrabandă.
Întreaga cantitate de țigarete a fost indisponibilizată în vederea continuării cercetărilor, pe numele femeii fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de contrabandă.
Astfel de acțiuni vor continua și în perioada următoare atât în piețele din municipiu cât și din județ.
(foto: arhivă)
Comentariile portalului
Daca o spune seful casei de pensii,in mod sigur,in scurt timp,varsta de pensionare va creste ; guvernul lucreaza pentru popor !!
Mai degrabă naiv. Unul dintre cei mai buni amici ai mei din adolescență era un pocăit. Este drept, cam pornit de pe atunci împotriva bisericii sale.
Ești părtinitor, și frustrat, te a bătut în copilărie vreun neoprotestant, altfel nu-mi explic. Că naiv nu ești, 🫣.