marþi, 23 aprilie, 2024

Rafael Nadal, înfrângeri pe linie în noul sezon

de - | 2 ianuarie 2023, 1:11 PM | Recomandările editorilor | Sport

0

Rafael Nadal a pierdut și cel de-al doilea meci de simplu disputat în noul sezon competițional, fostul lider ATP fiind învins de australianul Alex De Minaur (locul 24 mondial) la United Cup.

La fel ca și în meciul cedat cu Cameron Norrie (din aceeași competiție), Rafa a început mai bine partida, a câștigat primul set, dar le-a cedat pe următoarele două.

După un 6-3 în favoarea sa, Rafa a pierdut următoarele două manșe ale meciului cu De Minaur, scor 6-1, 7-5. Partida s-a întins pe durata a două ore și 43 de minute.

Locul doi mondial, Nadal a pierdut ambele partide jucate la simplu în actualul sezon, el fiind învins de Cameron Norrie și Alex De Minaur.

Cel mai spectaculos punct al partidei dintre Nadal și De Minaur.

Sursa: Hotnews.ro.