Polițiștii au confiscat țigări netimbrate și o armă deținută ilegal, în urma unor percheziții la Vânători

Polițiștii Secției 3 Rurală Chișineu-Criș au desfășurat, ieri, două percheziții, la domiciliile unui bărbat de 43 de ani și a unei femei de 51 de ani, din localitatea Vânători.
În urma activităților, au fost indisponibilizate o armă neletală de tir sportiv cu aer comprimat de calibru 4,5, deținută fără drept, și 520 țigarete netimbrate, susceptibile a proveni din contrabandă.
bÎn cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de nerespectare a regimului armelor și munițiilor și contrabandă.
Comentariile portalului
Poliția locală armata de slugi a împăratului. Directorul poliției este un securist de joasă speță rușine porcule.
Angajamente de solidaritate??? Cu cine? Cu producătorii de vaccinuri? Nu au câștigat destul până acum de pe urma așa zisei pandemii,sau au văzut că (...)
Excelent text!