Pola Zilei: Ce se va întâmpla cu Călin Georgescu?





Chiar dacă fanii domnului Călin Georgescu nu sunt foarte doritori de presă și de jurnaliști și cu atât mai puțin de jurnalism, venim noi, ce să facem, așa e la început de an nou, subiecte puține și alea neinteresante, așadar venim noi cu întrebarea.
Nu de alta, dar ieri s-a desfășurat la București o manifestație pro-Georgescu, chiar dacă cel susținut și aclamat era în avion sau poate deja ajunsese la Frankfurt. A și transmis fanilor de acolo: eu acolo, voi aici, ideea fiind că și domnia sa lucrează pentru Călin Georgescu. Mai precis s-a dus, zice domnia sa, să atace la forurile europene hotărârea CCR de a anula alegerile prezidențiale din Noiembrie.
Cam târziu, credem noi, după ce instituțiile românești i-au înregistrat recursul, mai mult, au și fixat data alegerilor reluate. Așa că nu e de mirare că demonstrația de vineri s-a cam fâsâit cu toată pregătirea de dinainte care a cuprins și Aradul.
Dar ce știm noi, ceea ce este sigur că duminica la București va fi o nouă demonstrație, de data asta mult mai bine organizată, din moment ce e vorba de AUR și de George Simion. Și care zice, mai nou, că nu îl susține pe Georgescu. Dată naibii afacerea!
O țară întreagă așteaptă cu sufletul la gură finalul, cum va fi, ce va fi, cum se va termina această poveste care a început pe TikTok și deja a ajuns, via Frankfurt, și la Bruxelles.
Comentariile portalului
Bună sau cum e Bună asta cu Parchetul se sesizează din oficiu :))) Parchetul administrează doar probele împotriva ta nimic pro deci lăsăm instanțele să judece, ele sunt î (...)
Bună sau rea, Din câte cunosc eu, fostul proprietar Lazăr/Sohne a început reconstruirea clădirii pe interior cu mulți anii în urmă când a schimbat (...)
Este o mare prostie,ca inainte de 89 toate constructiile din ferme erau acoperite cu placi de azbociment,si sa vii acum sa sanctionezi de dragul publicitatii acest aspect este o (...)