Olanda intră în carantină timp de cinci săptămâni, pentru prima dată de la începutul pandemiei





Olanda va institui o perioadă de carantină de cinci săptămâni ce va intra în vigoare de marţi, o măsură care nu a mai fost întrodusă în această ţară, fiind cea mai severă de până acum, relatează Digi 24 care preia Agerpres.
Începând de marţi vor fi închise toate magazinele neesenţiale, iar începând de miercuri şi şcolile. Muzeele, cinematografele, sălile de spectacole şi sălile de sport, precum şi grădinile zoologice vor fi, de asemenea, închise, a spus Mark Rutte, potrivit Digi24.
Premierul olandez le-a cerut concetăţenilor săi să-şi reducă ieşirile, să nu călătorească în străinătate şi să limiteze la unu, maximum doi, numărul invitaţilor de Crăciun. Olanda a înregistrat un număr de 621,944 de cazuri de infectare cu noul coronavirus şi 10,082 de decese.
Comentariile portalului
Pe lângă multe mizerii de terase fara acte,și fără a avea nici o legătură cu peisagistica centrului,mai sunt și mizeriile alea de păcănele , (...)
271 vs 2500 si 3000. Sergiu Vlad, (***cenzurat de admin) de la Bucale, ne ia de prosti??? Iar dosirea costurilor de ce??? Celalalt consilier,(*** cenzurat de admin) Codrin, ce cauta in peisaj?
Deci Valea Prostu Cainele Nostru, daca sunt retrasa sunt sociopata si si psihopata? Stii ce e un psihopat? Pune mana pe un manual de psihiatrie. De empatie ai auzit? Exemplu, (...)